Beyaz Yakalı Girişimci Fatmanur Erdoğan

Beyaz Yakalı Girişimci

Fatmanur Erdoğan  

"Girişimciliği ve girişimcilerin deneyimlerini akıcı bir anlatımla gözler önüne seriyor. Girişimci bir hayatın size göre olup olmadığını keşfetmenizi sağlayacak etkili bir kitap. Girişimciliğe gönül vermiş herkesin girişimci hayata adım atmadan önce Fatmanur'un bu kitabını okuması gerekir."NorbertKlein, CEO, BSH Bosch ve Siemens Ev Aletleri A.Ş. Turkey"Girişimciliği tanımlamak çok kolay değil. Belki en yakın ve açıklayıcı olanı "girişimciliği" bir ruh hali olarak tarif etmek. Fatmanur Erdoğan'ın yakaladığı ve aslında hazırladığı bu kitabı farklı kılan da buradaki yaklaşımı. Psikolojik olarak girişimciliğe yaklaşım ile aslında Erdoğan, bir yaşam biçimini anlatıyor. Bu açıdan içerik olarak Türkiye'de alanındaki en ilgi çekici çalışmalardan biridir. Kitapta sizi başarıya götürecek "girişimcilik ruh hallerini" bulmak mümkün. Yapay formüller yerine, kendi girişimci ruh hallerinizi keşfederek ilerlemenin yolu açıklanırken, girişimcilik alında dünyaca tanınmış isimlerden örnekler ve sözler, anlatılan yaklaşımları renkli kılıyor."Volkan Akı, Turkish Time, Genel Yayın Yönetmeni"Girişimcilik üzerine yazılmış ilham verici, çok değerli bir kitap. Fatmanur Erdoğan, bizlere yeni ürün ve hizmetler geliştirebilmek için yaratıcı ruhumuzu kullanma yöntemlerini, inovasyon için keşif yollarını gösteriyor. Merak duygunuzu harekete geçirmeye ve cesaretinizi bulmaya destek oluyor. Fikirlerinizin akması ve başarıyla sonuçlanan girişimlere imza atmanız için gereken gücü size kazandırıyor. Merakınızı cezbettiren başarı örnekleri ve yüksek tempolu anlatımıyla girişimcilik yolculuğundakilerin başucu kitabı."Nancy Overholt, Direktör, Institute of International Education, USA"Fatmanur öyle güzel biriktirmişsin ki hepimizin iş hayatındaki keşkelerimizi, iyi ki yapmışımlarımızı, yine olsa acaba öyle mi davranırdımlarını... Uzun zamandır birbirine çok benzeyen kişisel gelişim kitaplarının girişimcilik alanındaki boşluğunu dolduracak bir kitap olmuş. Yirmili yaşlarının başlarındaki her Türk gencine bu kitabı okutabilmeyi öyle isterdim ki... Bu durumda kitabı elinde tutan ve bu yazıyı okuyanlardan ricacı olayım; mümkün olduğunca fazla kişiye hediye ederek okumalarını sağlayalım. Emin olduğum ise, bu kitapta okudukları sayesinde hayatında önemli kararlar alacak birçok kişi için bir başucu kitabı değil, başının tacı kitabı olacak..."


  • ISBN: 9786054538775
  • Dizi: İş Yönetim Dizisi
  • Sayfa Sayısı: 96Hayal kurmaya daha az, uygulamaya daha fazla zaman harcadığınızda, hedefe ne kadar hızlı yaklaştığınızı görerek kendinize şaşıracaksınız.

Başarı, “dene, başarısız ol, öğren, tekrarla” süreçlerinde gerçekten iyi olduğunuzda gelir.

Zamanınızı televizyon karşısında harcamak yerine zevk aldığınız konular üzerinde çalışarak geçirdiğinizde daha üretken olursunuz.

Akış, insanların yoğun konsantrasyon ve kararlılık gerektiren zorlu görevleri yerine getirirken oluşan derin odaklanma durumudur. Akış, net hedeflere sahip olan ve anında geri bildirime imkan tanıyan bir görevin zorluk derecesiyle, o görevi yerine getiren kişinin beceri seviyesinin dengelenmesi sonucunda oluşur.

Daha önce gitmediğiniz yollardan yürümeye, hiç ilgi duymadığınız konulara bir göz atmaya önem verin, çünkü bulduğunuz bilgilerin sizi nereye götüreceğini ancak bilgiyi elde ettikten sonra görebilirsiniz.