Korkuları Yenmek Paniği Atlamak Pe Jakobi

Korkuları Yenmek Paniği Atlamak

Pe Jakobi  

Korkular ve panik ataklar, son yıllarda milyonlarca insanı etkileyen çok yaygın hastalıklar haline geldi. Her on yetişkinden biri, korku bozukluğu ve panik atağa bağlı rahatsızlıklar duyuyor. Kadınlar, başta korku bozukluğu olmak üzere, bu tür psikolojik hastalıklara, erkeklerden iki-üç kat daha fazla yakalanıyorlar. Korku bozukluğu ve panik ataklar, kadınlar arasında, toplumsal hastalıkların başında geliyor. Bu sorun, bazen özel bir neden olmaksızın ortaya çıkabileceği gibi bazen de son derece belirgin olabiliyor; ilgi odağı olmaktan korkmak, hayvanlardan korkmak, arabanın direksiyonunda olmaktan veya arabaya binmekten korkmak ya da çoğunlukla korkudan korkmak gibi.

Korku, çağımızın modern kadın imgesinden beklentisine uymuyor. Bir çok kadının, hastalıklarının kaynağını anlayabilmeleri bile yıllar alabiliyor, aynı durum,gittikleri bir çok doktor için de geçerli. Akrabalar ve arkadaşlar kadar özel veya profesyonel anlamda destek veren kişiler de çaresiz kalıyor. Bu hastalıkların kaynağını, dışa vuruş biçimlerini ve gelişimlerini açıklamayı hedefleyen kitap, hastalığı çeken kadınlar için olduğu kadar, onların eşleri, arkadaşları, akrabaları ve profesyonel yardım aldıkları kişiler için de önemli bir yol gösterici olacaktır. Ayrıca kitap, çocukları bu hastalığa kaptırmamanın ipuçlarını içerdiğinden bütün anne babalar için faydalı bir eser.

Pe Jakobi, Korkuları Yenmek ve Paniği Atlatmak kitabında somut örnekler vererek ve anlaşılır açıklamalar getirerek, kadınların bu hastalığa sık yakalanmalarının nedenlerini, korku bozukluğu, türlerini ve hastalığı yenmenin yollarını anlatıyor. Kendisi de bu hastalığı yıllarca çekmiş ve kurtulmayı başarmış olan Pe Jacobi, kitabıyla kadınlara kendi korkularıyla baş edebilmek ve özgür bir yaşama adım atabilmek konularında cesaret veriyor, bu rahatsızlıklarla hem acil durumlarda hem de uzun vadede başarılı bir biçimde mücadele edebilmek konusunda da önerilerde bulunuyor.


  • Dizi: Roman Dizisi
  • Sayfa Sayısı: 181
  • Boyut: 13x19,5 cm