İletişim Donanımları Doğan Cüceloğlu

İletişim Donanımları

Doğan Cüceloğlu  

"Keşke çocuğumla daha çok zaman geçirseydim!""Keşke vicdanımın sesini dinleseydim!""Dilim tutulsaydı da keşke söylemeseydim!"Ne kadar sık duyarız 'keşke' sözcüğünü. "Şimdi bildiğimi keşke gençliğimde bilseydim!" diyen kişi, verdiği yanlış kararlardan duyduğu pişmanlığı dile getirir. Haksız mı? Bize verilen şu ömürden başka neyimiz var?'Keşke'siz bir yaşam için kim olduğunu ve ne istediğini bilmek yetmez; varoluşunu yaşamayı ve paylaşmayı da bilmek gerekir. Bir düşünün: Pişmanlıklarınızın çoğunun insan ilişkilerinden kaynaklandığını görürsünüz.Bu kitap, ailede, işyerinde ve toplumda sağlıklı insan ilişkilerine önem veren, 'keşke'siz bir yaşam isteyen insanlar için yazıldı; yaşamınızın sonunda, "Keşke kendi hayatımı yaşayabilseydim!" dememeniz için!


  • ISBN: 9789751408860
  • Dizi: Ev Aile Toplum Dizisi
  • Sayfa Sayısı: 199Etraftakilere selam verseniz de iletişim içindesiniz, vermeseniz de! Selam verirseniz, 'Sizi insan yerine koyuyorum', 'Selam verilmeye değer insanlar olarak görüyorum', anlamını ifade etmiş olursunuz. Selam vermemeniz de zıt anlamlar ifade eder. Yaşamın dokusunu insan ilişkileri oluşturur.

Öğrencinin sorduğu soru ne olursa olsun, öğretmen önce çocuğun soru sorma girişimini, cesaretini, konuya olan ilgisini takdir etmeli ve diğer öğrencileri de soru sormaya özendirmelidir.